Sean Connery as James Bond

Sideshow Collectibles

Product Type: 1/4 Scale Premium Format Figure
Limited Edition: 2000
Product Size:
 18" H (457.2mm)
Release Date: 2006

Grade: 9/10REVIEW IN TURKISH:

Sideshow Collectibles'dan koleksiyonuma en çok katmak istediğim PF idi. Nihayet zorlu uğraşlardan ve Londra, İzmir, Ankara, İstanbul transferlerinden sonra elime ulaştı.

2000 gibi yüksek bir limiti olmasına rağmen, cazibesinden dolayı uzun zamandır sold out olan bu nadir parçanın ilk dikkat çekici artısı pozlamanın kusursuz olarak figüre aktarılmış olması. Klasik Bond duruşu ve Sir Connery'nin asil pozu tam manasıyla eksiksiz olarak aktarılmış. Connery'nin Thunderball zamanları ve suratı detaylara yansımış. Belki her açıdan değil ama bazı açılaradan hakikaten yüzde başarı çok iyi yakalanmış.

Kumaş ve elbise dikimi kesinlikle Don Vito Corleone PF den daha başarılı. Kumaşın kalınlığı ve dokusu gerçeğinden farksız. Silah tutan el, surattaki muzır gülümseme, 60 ların dar kesimli kısa paça pantolon modası, mokasenlerdeki sadelik vs. tam olarak bir dönemi yansıtmakta...

Hele bir base var ki sadece 15 cm. lik çapı ile günümüz PF lerinin en büyük dezavantajların biri olan yer problemini ( en manasında ) çözmüş. Aynı zamanda tam olarak konsept ile uyumlu, çok manalı bir name plate ile tamamlanmış. Tek kusuru tüm Sean Connery PF lerde sol ayağın gireceği delik tam yerinde değil. Yerine takarken biraz da olsa ayağı zorlamak gerekiyor ki kırılacak diye soğuk terler döktürtüyor. Aynı zamanda zorlarken ister istemez base de ufak bir çizik meydana geliyor. Yurtdışı forumlardan da takip ettiğim kadarıyla koleksiyonerlerin hiç hoşuna gitmeyen bu sorun tüm PF lerde ne yazıkk ki mevcut.

Sonuç olarak PF biriktirenlerin, özellikle Hollywood konseptine gidenlerin mutlaka edinmesi gereken bence "Must have" bir parça. Son fotoğraflarda Don Vito ile yanyana da şık durduklarını düşünüyorum...
 
By the way:

SideShow James Bond Premium Format Figürler ve James Bond illüstrasyonlarım için tıklayınız...
Click here for my original illustrated James Bond artworks with SideShow Premium Format Figures...