TASCHEN

Taschen'in dünyada bulunan 12 mağazasından biride Londra'daki Duke of York Square'deki mağazası. 2 katlı olan mağazada Taschen'in sold out olmuşların dışındaki tüm yayınlarını bulabiliyorsunuz.

2 katlı mağazanın Alt katında, şubat ayında açılan galerisinde ise limited edition kitapları, signed limited artwork ve printleri inceleyebiliyorsunuz.

Sloane Square metro istasyonunda inip King's Road'dan Chelsea tarafına doğru yürürken sol tarafta Duke of York Square' e saptığınızda cafe ve mağazaların bulunduğu çok şık bir sokağın sonunda köşede yer alıyor mağaza...

 


 


THE REEL POSTER GALLERY

 
 

Benim favori kitabım Steve Schapiro'nun Taxi Driver kitabı, sadece 100 adet basılan bu eserden Robert De Niro ve Judie Foster'dan imzalı birer print çıkıyor. Fiyatı ise şimdiye dek rastladıklarımın en pahalılarından £ 1750 !!! 


 
 
 

Film Posters of the 30s, 40s, 50s, 60s, 70s and 80s’  ‘Hitchcock Poster Art‘ ve "The Official 007 Collection, James Bond Movie Posters" gibi limitli çıkan kitapların yazarı Tony Nourmand'ın Nothing Hill civarında bulunan, Orijinal Vintage Film Afişleri satan dünyadaki ilk internasyonal galerisini görmeniz mutlaka tavsiye ederim. Özel randevu ile de gidilebilen galeride rahat bir ortamda özenle hazırlanmış kataloglardan  film afişleri seçip dilerseniz orijinallerini görebiliyor ve satın alabiliyorsunuz. Ayrıca soldout olmuş kitapları ve yeni çıkan çok nadir bulunabilen koleksiyon kitaplarını da görme şansınız oluyor.

Disctrit veya Circle line'larını alıp Bayswater'da inip 8-10 dk. yürüme mesafesiyle
Westbourne Grove caddesi üzerinde bulunan galeriye gidebilirsiniz. Veya daha alternatif bir yol olarak da Portebello pazarındaki gezinizi tamamladıktan sonra geri dönüş yolunda Nothing Hill metro istasyonuna doğru giderken sola Westbourne Grove'a sapıp yaklaşık 10-15 dk. bir yürüyüşle galeriye ulaşabilirsiniz.

Hafta içi saat 11'den akşamüstü 6'ya kadar açık. C.tesileri ise 12 yazmasına rağmen 11:30 civarı açıyorlar. Alison galerinin sorumlusu.

www.reelposter.com
The Reel Poster Gallery
72 Westbourne GroveLondon W2 5SH


 

 


 


ORBITAL COMICS

Bana göre Londra'nın en iyi çizgi roman mağazası. Limited Edition Publications'dan, Original Artwork'lere, inanılmaz ucuz fiyatlara TDB lerden, harcoverlara kadar isteyebileceğiniz her türlü comics mevcut. Ayrıca galeri kısmında da, ÇR sanatçılarının eserleriniz izleyebiliyorsunuz. Leicester metro istasyonunda inip
Newport Street üzerinde kime sorsanız gösterirler mağazanın yerini...BFI LONDON

"British Film Institute" sinema ve media kompleksinin kitaplığı. Sinema ile ilgili ne arıyorsanız Dünya, Avrupa ve Amerikan sineması hakkında her türlü kitap, doküman ve DVD mevcut. Vakit bulunursa varsa sinema salonlarında mutlaka film izlenmeli. http://filmstore.bfi.org.uk
 

THE CINEMA STORE

Orbital Comics'den çıkıp
St.Martin's Lane üzerindeki Cinema Store'da sinema ile ilgili bir çok kitap bulabilirsiniz. Stan Winston'un kendisinden ıslak imzalı "The Winston Effect" ve gene yazarında imzalı "The Gotfather Family Album" mutlaka tavsiye ettiklerim. Ayrıca Autograph bölümünde gene starlardan imzalı orijinal genelde çerçeveli ve paspartulu fotoğrafları da alabiliyorsunuz. Alt katında ise geniş bir DVD arşiv bölümü var Avrupa sineması ağırlıklı.

FRASER’S AUTOGRAPHS

Strand Avenue üzerinde Vaudeville Theater'ın hemen yanında bulunan Stanley Gibbons Pul galeri ve mağazasının üst katına çıktığınızda Fraser's Autograph Gallery'e ulaşıyorsunuz. Özel klimalı bir odada rahat koltuklarda sizinle ilgilenen satıcı ile istediğiniz starın katalogdan imzasını resmini seçebiliyorsunuz. En pahalılarından biri Bruce Lee'nin kendi kitabına yaptığı çizimlerinden oluşan sayfayı imzaladığı parça. 2 tane var sadece, 2 değişik sayfa ve imza; tanesi 30.000
£  :(
King's Speech ile Oscar alan Colin Firth'in çerçeveli imzası ise sadece 50
£  :)
 

FORBIDDEN PLANET - London179 Shaftesbury Avenue'de bulunan Londra'daki en kapsamlı figür mağazası burası. Giriş katı ağırlıklı figürlere ayrılmış durumda. Ama ne yalan söyliyeyim Dreamers'daki kadar çeşit ne yazık ki yok :(. Özellikle statue kısmı zayıf kalmış ama alt kattaki comics kısmı çok başarılı, her türlü yayına ulaşmak mümkün.

HAMLEYS - NOBLE COLLECTION


 
Regent Street üzerinde bulunan dünyanın en büyük oyuncak mağazalarından biri olan Hamleys'in kaç katı olduğunu sayamadım ama en üst katın bir altındaki Noble Collection bölümü görülmeye değer. Ağırlıklı olarak Harry Potter olsa da, Noble'ın şimdiye dek çıkardığı neredeyse tüm replicaları bulmanız mümkün.LONDON FILM MUSEUM